strzałka do góry na główną
logo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w BrodnicyListy kandydatów

Listy kandydatów przyjętych do technikum

w roku szkolnym 2017/2018 dostępne pod poniższym adresem:

 

http://ckziubrodnica.pl/ckziu/oferta-listy-kandydatow.html

yes

 

 

 

Uwaga! Rekrutacja

 

Trwa rekrutacja uczniów do klas pierwszych - do szkół  dziennych, zaocznych oraz wieczorowych.

Aktualna oferta edukacyjna, Regulamin rekrutacji oraz wzory podań do pobrania dostępne:

http://ckziubrodnica.pl/ckziu/oferta-zaoczna-i-wieczorowa.html

Sukces informatyków

 Uczniowie Technikum Informatycznego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy odnieśli wielki sukces w ogólnopolskich konkursach programowania oraz algorytmiki, zorganizowanych w ramach projektu „Informatyka Specjalnością Młodych Polaków” przez Fundację Rozwoju Informatyki, Olimpiadę Informatyczną, Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz współfinansowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji.

W finale konkursu w kategorii OPEN (programowanie i algorytmika) Dawid Sikorski z CKZiU zajął I miejsce w Polsce, a Wiktor Ziółkowski miejsce III, na VI miejscu zakończył konkurs Marcin Malinowski.

W kategorii SPECJALIŚCI (tylko programowanie) najlepszy reprezentant CKZiU to Kacper Maliszewski, który zajął III miejsce. W pierwszej dziesiątce konkurs ukończyli: Joanna Wasik (VI miejsce), Mateusz Jastrzębski (VIII miejsce) oraz Mateusz Wróblewski (miejsce IX).

Uczniowie uczestniczyli w projekcie od marca do czerwca bieżącego roku, zajmowali się programowaniem w języku c++ i algorytmiką, rozwiązywali zadania związane z wymienionymi zagadnieniami, walcząc o certyfikaty uczestnictwa.

Minimum konieczne do uzyskania certyfikatów z programowania spełniło 30 uczniów brodnickiego technikum, a 18 najlepszych spośród nich zakwalifikowało się do rozgrywek finałowych (w całym województwie kujawsko – pomorskim do finału dotarło 24 uczniów). Z algorytmiki certyfikaty otrzymało 5 osób, a 3 otrzymały prawo udziału w finale. Warto zaznaczyć, że poziom trudności tego konkursu był tak wysoki, że do finału zakwalifikowało się tylko 22 uczniów z całej Polski, a z województwa kujawsko – pomorskiego byli to wyłącznie trzej reprezentanci CKZiU. Najlepszy spośród nich – Marcin Malinowski – zakończył konkurs na 12 miejscu.

Finały konkursu miały miejsce 24 czerwca br. w sześciu miastach: Warszawie, Szczecinie, Gdyni, Katowicach, Legnicy i Brodnicy. Organizatorzy wybrali nasze miasto na miejsce jednego z finałów ze względu na tak liczną grupę uczestników zakwalifikowanych do gry. Rozgrywki odbywały się za pośrednictwem Internetu, dzięki czemu można było od razu porównywać wyniki z poszczególnych ośrodków.

Sukces uczniów CKZiU jest znaczący, ponieważ konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem Do I rundy konkursu z programowania przystąpiło 1465 uczniów, z algorytmiki – 130.

Nagrody dla trzech najlepszych uczestników w każdej kategorii to nagrody rzeczowe. Zdobyli je następujący uczniowie CKZiU: Dawid Sikorski, Wiktor Ziółkowski oraz Kacper Maliszewski. Pozostali finaliści otrzymali zaproszenia na bezpłatny 5-dniowy obóz naukowy  dla młodzieży z wysokim potencjałem w dziedzinie informatyki.  Pozostałą nagrodą – dla wszystkich – jest uzyskanie certyfikatów oraz poszerzenie umiejętności informatycznych, niezbędnych w przyszłej pracy.

Uczniowie brali udział w projekcie pod opieką nauczyciela, Jakuba Michalaka.

 

Dzień Samorządności

21 br. czerwca Samorząd Uczniowski CKZiU zorganizował Dzień Samorządności.
Tego dnia uczniowie naszej szkoły - zarówno z ul. Mazurskiej, jak i z ul. Karbowskiej - mogli spędzić wspólnie czas poza salami lekcyjnymi.

Słoneczna pogoda sprzyjała dobrej zabawie i integracji uczniów. Członkowie SU serwowali kiełbaski i chleb z grilla, a na zakończenie Dnia Samorządności wszyscy chętni zatańczyli energetyczną zumbę poprowadzoną przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Sukces informatyków

Uczniowie Technikum Informatycznego zakwalifikowali się do finałów ogólnopolskich konkursów programowania oraz algorytmiki.

Uczniowie od marca do czerwca bieżącego roku brali udział w projekcie „Informatyka Specjalnością Młodych Polaków” realizowanym przez Fundację Rozwoju Informatyki, Olimpiadę Informatyczną, Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz współfinansowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji.

W ramach projektu uczestniczyli w konkursach programowania w języku c++ i algorytmiki, rozwiązując zadania związane z wymienionymi zagadnieniami i walcząc o certyfikaty uczestnictwa i ukończenia obu kursów. Udział w projekcie wymagał dużej wiedzy z zakresu informatyki. Minimum konieczne do uzyskania certyfikatów z programowania spełniło 30 uczniów naszego technikum, a ze znacznie trudniejszej algorytmiki certyfikaty otrzymało 5 osób.

18 najlepszych uczniów zakwalifikowało się do rozgrywek finałowych konkursu programowania. Są to: Michał Domżalski, Marcin Malinowski, Dawid Sikorski, Wiktor Ziółkowski, Kacper Maliszewski, Mateusz Jastrzębski, Joanna Wasik, Dominik Golubski, Mateusz Manerowski, Patryk Bąkowski, Mikołaj Gromelski, Paweł Leśniewski, Szymon Suchorab, Dariusz Witkowski, Mateusz Wróblewski, Mateusz Ziółkowski, Michał Kowalski i Jakub Trendowicz.

Z województwa kujawsko – pomorskiego do rozgrywek finałowych zakwalifikowało się 24 uczniów, a w tym aż 18 to uczniowie naszego TI. W związku z tym organizatorzy postanowili rozegrać finał dla województwa właśnie w Brodnicy, w pracowniach CKZiU oraz I LO. Odbędzie się on 24 czerwca br.

Do finału konkurs algorytmiki zakwalifikowało się 22 uczniów z całej Polski, województwo kujawsko – pomorskie reprezentują wyłącznie uczniowie naszej szkoły: Dawid Sikorski, Marcin Malinowski i Wiktor Ziółkowski. Jest to ogromny sukces naszych młodych informatyków, którzy już teraz wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami przydatnymi w przyszłej pracy.

Uczniowie brali udział w projekcie pod opieką nauczyciela, pana Jakuba Michalaka.

Laureaci konkursu kulinarnego

Katarzyna Grabowska, Agnieszka Podolska i Kosma Defański - uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy - zostali laureatami konkursu kulinarnego zorganizowanego przez agencję reklamową Studio Trzy Kwadrat i firmę Piotr i Paweł SA.

Konkurs polegał na opracowaniu przepisu na danie z makaronem z kategorii „Free From”, przeznaczonym dla klientów, którzy cenią zdrowe odżywianie i wybierają produkty bez glutenu, laktozy, bez pszenicy, o niskiej zawartości tłuszczu, cukru, soli.

Najlepsze przepisy, wyłonione przez jury konkursowe, znalazły się na opakowaniach makaronów marki Piotr i Paweł SA. Są to: przepis na spaghetti z indykiem w pomidorach autorstwa Katarzyny Grabowskiej (klasa II TŻiUG), przepis na świderki z dynią i oliwkami opracowany przez Agnieszkę Podolską (klasa I TŻiUG) oraz przepis na pióra z krewetkami Kosmy Defańskiego (klasa II TŻiUG).

Opakowania z przepisami uczniów CKZiU zaprojektowało Studio Trzy Kwadrat. Pierwsze partie makaronów już trafiły do sklepów.

22 czerwca podczas uroczystości w auli CKZiU na ulicy Mazurskiej Hanna Danielewska, właścicielka Studia Trzy Kwadrat, wręczyła nagrody laureatom oraz dyplomy uczestnikom konkursu kulinarnego.

Laureaci odebrali nagrody pieniężne oraz opakowania makaronu z własnymi przepisami. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy: Joanna Lejpamer, Klaudia Raczkowska, Joanna Czubkowska, Katarzyna Walter, Aleksandra Kowalkowska, Dawid Kozicki, Adam Piórkowski. Podobnie jak laureaci są to uczniowie klasy I i II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Gratulacje laureatom i uczestnikom konkursu złożyli również obecni podczas uroczystości Starosta Brodnicki, Piotr Boiński, oraz Dyrektor CKZiU, Jacek Gniadkowski.

Opiekunem uczniów służącym wsparciem merytorycznym była pani Joanna Laskowska, natomiast koordynatorem przedsięwzięcia w CKZiU była pani Małgorzata Danielewska.

 

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa