strzałka do góry na główną
logo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy

logo brodnicalogo jelonek


POMÓŻ SZKOLE TWOICH DZIECI PRZEKAŻ 1% PODATKU DLA TORUŃSKIEGO STOWARZYSZENIA POMOCY SZKOLE

Szanowni Państwo!

Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem. Wspólnie nieśmy pomoc naszym dzieciom i oświatowym placówkom, do których uczęszczają. Korzystajcie z prawa przekazania odpisu w wysokości 1% rocznego podatku.

Rozliczając swoje dochody za rok 2016 każdy może przeznaczyć 1% podatku na placówkę oświatową poprzez Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole.

Aktualnie obowiązuje uproszczony tryb postępowania w sprawie przekazywania ustawowej części podatku. Wszystkie formalności z tym związane ograniczone zostały do odpowiednich zapisów w formularzu PIT 37.

Chcąc przekazać część podatku na pomoc placówkom oświatowym za pośrednictwem Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole odwiedź stronę: Przekaż 1% Podatku dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy

Umowa partnerska

20 lutego br. w siedzibie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Mazurskiej została podpisana umowa partnerska pomiędzy Firmą Polwell Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy a CKZiU w Brodnicy.

Umowę z Dyrektorem CKZiU, panem Jackiem Gniadkowskim, podpisała reprezentująca Firmę Polwell pani Małgorzata Łaszewska – koordynator do spraw współpracy ze szkołami. Obecna była również pani Ewa Łukaszewska – nauczyciel przedmiotów fryzjerskich w CKZiU – od dawna współpracująca z Firmą Polwell.

Porozumienie dotyczy współpracy handlowej, szkoleniowej i doradczej. Skorzystają na nim uczniowie klas fryzjerskich, ponieważ Firma Polwell jest zdecydowanym liderem w tej branży. Do niej należy sieć sklepów i hurtowni Fale Loki Koki, oferujących profesjonalny sprzęt i akcesoria fryzjerskie.

Dzięki porozumieniu uczniowie CKZiU mają gwarancję poznawania nowości w branży fryzjerskiej, a karta „Adept Fryzjerstwa” zapewni im upusty w sklepach Polwell Sp. z o. o. FALE LOKI KOKI. Ponadto Firma oferuje szkolenia oraz pomoc merytoryczną instruktorom zawodu, pomoc w organizowaniu konkursów fryzjerskich, a ich zwycięzcom proponuje profesjonalne sesje zdjęciowe w czasopiśmie branżowym „FALE LOKI KOKI”.

Podpisanie umowy partnerskiej umożliwi zorganizowanie w kwietniu br. w CKZiU Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego.

 

Wieczór Gier Planszowych

17 lutego br. w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Mazurskiej Samorząd Uczniowski CKZiU zorganizował Wieczór Gier Planszowych.

Głównym pomysłodawcą przedsięwzięcia był Jakub Płachta z klasy IV a Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Impreza przyciągnęła wiernych fanów gier planszowych, którzy spędzili czas grając m.in. w Scrabble, Osadników Catanu, Dobble, Splendor, Ego i wiele innych. Atmosfera dobrej zabawy i rywalizacji udzieliła się zarówno uczniom, jaki i opiekunom: pani Joannie Olszewskiej, Katarzynie Szymołon oraz Annie Gęsickiej.

Okazało się, że gry planszowe, przeżywające renesans niemal na całym świecie, są też popularne w naszej szkole, stanowią ciekawą alternatywę dla gier komputerowych.

Samorząd Uczniowski CKZiU dziękuje wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i miło spędzony wieczór.

 

Promocja szkoły w Mrocznie

17 lutego 2017 roku uczestniczyliśmy w Drzwiach Otwartych dla gimnazjalistów – po raz pierwszy jako Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Przedstawiliśmy gimnazjalistom pełną ofertę edukacyjną CKZiU podczas Dnia Zawodoznawczego w Zespole Szkół w Mrocznie.

Stoisko naszej szkoły – jak przystało na tak dużą placówkę – wyróżniało się spośród innych różnorodnością oferty oraz pomysłowością jej prezentacji.

 1. Gimnazjaliści otrzymali wszelkie niezbędne informacje na temat nauki w technikum, w którym oferujemy aż 13 zawodów, oraz nauki w Szkole Branżowej I stopnia z wszystkimi możliwymi zawodami.

Uczniowie rozmawiali z nauczycielami zawodu i uczniami, oglądali zaprezentowane pomoce dydaktyczne i urządzenia wykorzystywane podczas zajęć praktycznych, skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Stoisko CKZiU cieszyło się dużym zainteresowaniem. Atrakcyjne przygotowanie oferty było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli i uczniów. Szczególnie dużo pracy włożyli ci, którzy pod kierunkiem pani wicedyrektor Violetty Sternickiej – Twarogowskiej uczestniczyli w Dniu Zawodoznawczym: nauczyciele - pani Katarzyna Michalska, pani Joanna Laskowska, pani Anna Martko, pan Wisław Siennicki, pan Roman Bieżuński; uczniowie: Julia Fiałkowska, Miłosz Rogalski (TL), Marcin Gutowski, Michał Płachta (TMe), Patryk Wiśniewski, Kacper Bartkowski (TB), Anna Krajnik (TR), Karol Małkowski (TAK), Joanna Krajnik (TH), Monika Januczek (TŻ), Jakub Grajewski (TMR) oraz Adrianna Adelman i Paulina Cytloch – adeptki fryzjerstwa.

Uczniowie trzeciej klasy Technikum Informatycznego na praktyce zawodowej w Hiszpanii

Pierwsza grupa uczniów, realizująca projekt pod nazwą: "Powiedz mi, a zapomnę; pokaż mi a zapamiętam; zaangażuj mnie, a zrozumiem" - staże zawodowe nauką przez doświadczenie w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, wyjechała  29 stycznia 2017 na staż zagraniczny do Granady w Hiszpanii. Opiekunem ich przygody jest Pan Arkadiusz Nagórski, nauczyciel języka angielskiego w CKZiU w Brodnicy. Podróż była długa i męcząca, ale warta poświęcenia. Życzymy powodzenia, wielu wrażeń i nowych doświadczeń oraz umiejętności przygotowujących do zawodu.

W załączonym fotoblogu można śledzić codzienne zmagania uczniów:

http://rebweb.pl

Ogólnopolski konkurs "WYBIERAM WYBORY"

Informacje o konkursie na stronie: pkw.gov.pl oraz u nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie.

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

 • stolkar
 • sits
 • kombud
 • vorwerk-autotec
 • hildebrandt
 • behrendt
 • gotec
 • cofresco
 • wok
 • binstal

map Mapa